بمنظور کاهش انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر و جذب و کنترل صدای محیط می توان از مواد ضد صوت پوششی و جاذب های آکوستیکی که به عایق صوتی معروف هستند استفاده کرد.


عایق صوتی زیر کار
عایق صوتی زیر کار
عایق صوتی زیر کار
عایق صوتی زیر کار

پشم سنگ،ریباند،پلی یورتان و ... / فروش عایق صوتی زیر کار برای استفاده ایزولاسیون صوتی

به هر ماده یا وسیله ای که مانع یا جاذب صدا باشد عایق صوتی می گویند. عایق های صوتی انواع گوناگونی داشته و متناسب با نوع ساختارشان کاربرد خاصی در عایق کاری صوتی دارند. برای کاهش انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر از موادی استفاده می شود که به آن ها عایق ایزولاسیون صدا یا عایق های صوتی زیر کار گفته می شود. همانطور که از نام آن پیداست ماده یا پوششی است که مانعی برای عبور صدا از دیوارِ، سقف یا کف محیط مورد نظر است.
این دسته از عایق ها که با نام عایق های صوتی پوششی نیز شناخته شده اند در عایق کاری صوتی ساختمان، ساخت درب ضد صدا، ساخت اتاقک آکوستیک و ساخت استودیو صدابرداری کاربرد فراوانی دارند. لازم بذکر است که برخی از این عایق ها بخاطر نوع مواد بکار رفته در ساختارشان حساسیت زا و در مواقعی هم مضر هستند و نکته مهم در مورد این نوع عایق این است که بعد از اجرا باید روی آن حتما پوشانده شود.
بعضی عایق ها که در این دسته قرار دارند علاوه بر اینکه به عنوان مانعی برای انتقال صدا از محیطی به محیط دیگر هستند یک نوع عایق برودتی و حرارتی هم محسوب می شوند و همین قابلیت ها اهمیت استفاده از این عایق ها را بیشتر کرده است. عایق هایی از جمله پشم سنگ، فوم ریباند، فوم ایکس پی اس، فوم پلی اتیلن، فوم الاستومری، فوم پلی استایرن، فوم پلی یورتان پاششی و اسپری فوم پلی یورتان از نوع عایق های صوتی زیر کار هستند.

ابر آکوستیک و فوم جاذب صدا
ابر آکوستیک و فوم جاذب صدا
ابر آکوستیک و فوم جاذب صدا
ابر آکوستیک و فوم جاذب صدا

شانه تخم مرغی،هرمی،فلکسی و ... / فروش ابر آکوستیک و فوم جاذب صدا مناسب آکوستیک فضا

همانطور که گفتیم عایق های صدا انواع مختلفی داردند. موادی که بعنوان جاذب صوت در سطح بکار گرفته می شوند را عایق های آکوستیکی می گویند. این دسته از عایق ها که به عایق های صوتی روکار نیز معروفند عمدتا از جنس اسفنج و پلی یورتان هستند. این عایق ها که از دسته فوم ها و ابرهای آکوستیک هستند بعنوان یک جذب کننده برای صدای منتشر شده در محیط بکار می روند و در اشکال هندسی و طرح های متفاوتی قابل ارائه و استفاده هستند.
ساختار و مواد تشکیل دهنده ابر آکوستیک و فوم جاذب صدا به طور خاصی طراحی و شکل گرفته است. محفظه های بسیار ریزی از هوا در سرتاسر ساختار عایق وجود دارد و همین امر باعث شده تا این عایق ها بخاطر خاصیت و ماهیت سلول باز بودنشان یک جاذب برای امواج صدا و فرکانس های صوتی باشند. وجود هر نوع عایق صوتی با ماهیت آکوستیکی بودنش باعث جذب صدا و جلوگیری از بازتکرارها و پژواک های ناخواسته در محیط می شود.
فوم های جاذب صدا معمولا برای آکوستیک استودیو، درب آکوستیک چرمی، آکوستیک باکس ماینر و آکوستیک اتاق میکس و مسترینگ استفاده می شوند. با پوشش کامل محیط توسط عایق های صوتی روکار می توان به میزان قابل ملاحظه ای صدا را در محیط محفوظ کرد. عایق های فلکسی پنل، فوم دلتا، فوم هرمی، اسفنج شانه تخم مرغی، ام دی پلاس، ویو، استودیو فوم، پالسار، بیس ترپ، ام دی 55، اس تی لایت، ای تی 600، سینماراند، سوپر بیس 90، ایزولاتور میکروفون و ... از جمله عایق های آکوستیکی هستند.

دیفیوزر چوبی و مولتی فیوزر
دیفیوزر چوبی و مولتی فیوزر
دیفیوزر چوبی و مولتی فیوزر
دیفیوزر چوبی و مولتی فیوزر

وود فیوزر،فلکسی وود،دیفیوزر ابری و ... / فروش عایق های دیفیوز کننده جهت یکنواخت سازی صدا

وقتی صدا از یک سطح صاف بازتاب می کند باعث تداخل در امواج صوتی و در نتیجه گسستگی های صوتی نابجا می شود. دیفیوزر های صدا با پراکندگی یا پخش انرژی صوتی در یک منطقه وسیع و بدون خارج کردن آن از اتاق پراکندگی های گسسته صدا را قطع می کند وضوح صدا را بالا می برد و در نتیجه باعث تصحیح در شنیداری نیز می شود. دیفیوزر چوبی و مولتی فیوزر اثرات مخرب امواج ایستاده و بازتاب های صدا را کنترل کرده و باعث فهم و درک صدا و وضوح موسیقی می شوند.
دیفیوزر چوبی و مولتی فیوزر از دسته عایق هایی هستند که عمدتا از جنس چوب یا ام دی اف ساخته می شود و اشکال هندسی نا منظم و  خاصی در ساختار آن به چشم می خورد. این اشکال با فرمول مختص به نوع عایق و نوع کاربرد آن ایجاد و طراحی می شود. عایق های دیفیوز کننده یا همان عایق های منتشر کننده صدا برای کنترل میزان انتشار صدا در محیط و تصحیح در بازتاب و پژواک صدا بکار می روند.
یکی از مباحث مهم در تصحیح و یکنواخت سازی صدا در سینماها، سالن های کنفرانس، آمفی تئاترها، سالن های برگزاری کنسرت و ... انتشار درست صدا با رعایت شرایط محیط است که توسط این عایق ها انجام پذیر است. دیفیوزرها کاربرد بسیاری در استودیوهای صدابرداری دارند و برای کنترل صدای مانیتورینگ های استودیو بمنظور درک بهتر از صدای خواننده یا موسیقی در اتاق فرمان (کنترل روم) بسیار موثر هستند.

پنل های آکوستیکی دکوراتیو
پنل های آکوستیکی دکوراتیو
پنل های آکوستیکی دکوراتیو
پنل های آکوستیکی دکوراتیو

عایق صوتی دست ساز / فروش عایق آکوستیکی دکوراتیو جهت استفاده در منازل مسکونی و ادارات

پنل های آکوستیکی دکوراتیو از نوع عایق های آکوستیکی دکوراتیو بوده و براحتی با ابزاری ساده قابل ساخت و نصب هستند. یکی از خاصیت های پنل های عایق صدا این است که می توان آن را در اندازه ها و رنگ های متنوع و اشکال مختلف تولید کرد. این کار نه تنها ظاهر زیبایی به محیط می دهد بلکه تنوع پنل ها نیز تأثیر موثری بر آکوستیک محیط مورد نظر دارد. این دسته از عایق ها گزینه ای عالی برای کنترل صدا در محیط هایی مانند ادارات، رستوران ها، مدارس و منازل مسکونی است.
برخی از این پنل ها را برای کاهش صداهای بیس در اتاق می توان طراحی کرد که به آن ها تله بیس نیز گفته می شود. استفاده ترکیبی از این پنل ها در هر گوشه و سایر نقاطی که امکان وجود صداهای فرکانس پایین دارد می تواند بسیار موثر باشد. پنل های آکوستیکی دکوراتیو را می توان در نقاط بازتاب اولیه و ثانویه بر روی دیوارها و حتی روی سقف نصب کرد. این ترکیب یک روش مؤثر برای نظم دهی ظاهری و تاثیر خوب عایق در محیط است.
از مزایای فوق العاده این پنل ها این است که بیشترشان تمام محدوده فرکانس های صوتی را جذب می کنند. به دلیل عدم رعایت شرایط آکوستیکی در کلاس های درس دانش آموزان نیمی از آنچه معلمان می گویند را از دست می دهند و بیماران در بیمارستان ها در خوابیدن مشکل دارند زیرا به طور مداوم احساس استرس می کنند. میانگین ​میزان صدا در کلاسهای درس 65dB است. با نصب پنل های آکوستیکی می توان این میزان را به آستانه سالم تری کاهش داد.